В тридневен срок ДАНС, СЕМ и Комисията за регулиране на съобщенията ще проверяват причините за безпрецедентното спиране на ефирното излъчване на програма "Хоризонт" на 13 септември сутринта за 5 часа.
Проверката беше разпоредена от главния прокурор Сотир Цацаров, тъй като БНР има статут на стратегически обект, който при кризи трябва да информира населението.
Генералният директор на БНР Светослав Костов и подалият оставка директор на програма "Хоризонт" Николай Кръстев бяха разпитани вчера в ДАНС.
И двамата отказаха коментар пред медиите. В началото на следващата седмица СЕМ ще изслушат генералния директор и Управителния съвет на Националното радио.
Филмът на Мая Димитрова "Основание за безпокойство. Архивите за Българския Чернобил" е в селекцията на Prix Europa
Наградиха двама тийнейджъри, помогнали при гасенето на пожар край несебърското село Кошарица
Поредна авария на водопровод оставя осем села в Нова Загора без вода тази вечер
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?