Родилното отделение на болницата в Ямбол отново ще приема пациенти след няколко дни. То беше затворено в началото на април заради липса на специалисти по неонатология, съобщава БНР.
Директорът на ямболската болница д-р Панайот Диманов информира, че е сключен договор за съвместна медицинска дейност с Университетската болница "Проф. д-р Стоян Киркович" в Стара Загора.
Д-р Панайот Диманов, директор на болницата в Ямбол: За подпомагане на диагностично-лечебна дейност и подпомагане с лекари и специалисти по здравни грижи предстои командироване на неонатолози и акушер-гинеколози от Университетската болница, за да заработи Ямболското родилно отделение.
С подписването на договора между двете лечебни заведения се очаква да се подобри ситуацията в още шест отделения, в които лекарите също не достигат.