ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Рухна участък от пътя Попово-Варна

bnt avatar logo от Автор: Теодора Узунова, Оператор: Деян Маринов
A+ A-
Чете се за: 00:49 мин.
У нас

Рухна участък от пътя Попово-Варна, който минава през беленското дере. Тротоарът и подпорната стена са се срутили и са паднали в реката. Въпреки това движението на автомобили оттам не е спряно – колите продължават да се движат в едната лента. Проблемът...

Рухна участък от пътя Попово-Варна

Рухна участък от пътя Попово-Варна, който минава през беленското дере. Тротоарът и подпорната стена са се срутили и са паднали в реката. Въпреки това движението на автомобили оттам не е спряно – колите продължават да се движат в едната лента.

Проблемът с подпорната стена на пътя, който минава през Бяла, е от няколко години. През последните две участъкът около реката започнал постепенно да се уляга и руши заради големия трафик на тирове. От Община Бяла обясниха, че многократно са сигнализирали Агенция "Пътна инфраструктура" за лошото състояние на участъка, но пари за укрепване нямало.

"Пътят все още е проходим, но от наша страна ние обозначихме този участък, за да не стане пътно произшествие", каза Любомир Спирдонов, зам.-кмет на Община Бяла.

За да не се руши пътят от тежестта на тировете, от Общината настоявали Агенция "Пътна инфраструктура" да пренасочи камионите по обходен маршрут. Но дори и това не се е случило.

"Вариантът е от кръговото движение по пътя за Русе през Борово, разклона за Пет кладенци за пътуващите към Попово и Варна", обясни Любомир Спирдонов, зам.-кмет на Община Бяла.

Жителите на Бяла са притеснени, че заради зимния сезон участъкът още дълго време няма да се ремонтира.

"Вече на нищо не можем да се надяваме. На какво да вярвам? Погледнете улиците какви копки, какви трапове са", коментира ситуацията Здравка Узунангелова.

Екипът на БНТ2 също подаде сигнал в пътната агенция за рухналия участък. Очакваме отговора им ще бъде ли ремонтиран пътят и кога.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?