Промени в движението на междуселищните автобуси в Пазарджишко. Няколко села остават частично или напълно без обществен транспорт. Оптимизацията на превозването до някои от населените места в общините Пазарджик, Септември и Лесичово предизвика недоволство сред хората.
Сред засегнатите от съкратените курсове на автобусите са и жителите на пазарджишкото село Драгор, които днес излязоха на протест.
Промяната в движението на междуселищните автобуси е заради нерентабилни курсове, обясняват от общината.
Петър Петров, заместник-кмет на община Пазарджик: Намалелият драстично през последните години, бих казал, пътникопоток доведе до ситуацията, в която общата компенсация в линиите на превозвачите не може да компенсира загубите, които те търпят от определени курсове, в някои случаи до цели линии.
Представителят на превозвача в Пазарджик обясни, че фирмата е превозвала пътниците според договора, предложен от общината в началото на тази година. От местната управа пък уточниха, че промените са временни и след анализ в края на месеца окончателно ще бъде решено бъдещето на съкратените линии.
В първия си работен ден: Мъж се барикадира в гараж "Земляне" с искане за по-висока заплата
Дискусия за свободата на словото: Етичният кодекс и защитата на журналистите обсъдиха в СУ
Програмата на "Прогресивна България" – икономическо развитие и борба с олигархичния модел
Крал Чарлз III пред Конгреса: Британско-американските връзки са незаменими и неразрушими