Много шофьори във Варна пренебрегват забраната за паркиране на местата, определени за хора с увреждания. Проверката ни установи, че нарушители не липсват дори когато в близост има други свободни паркоместа.
Най-трудно за хората с увреждания е да намерят място за паркиране в централната част на Варна. На бул. “Сливница”, например, местата са две, цветната маркировка обаче е изтрита, липсва и обозначителен знак, което улеснява нарушителите.
Обретен Михов - председател на Дружеството на хора с увреждания “Бриз” - Варна: "Сблъсквам се с какви ли не оправдания, затова, че не са видели паркомястото, а, сгрешил съм, ти ли ще ми кажеш, ами тука, защото искам, само за малко. Понякога виновно, понякога арогантно се държат с мен".
Големите супермаркети във Варна разполагат с достатъчно паркоместа за хора с увреждания, но на тях спират и шофьори, които нямат право на това.
Много от паркоместата за хора с увреждания не отговарят на изискването да са широки 3 метра и 40 сантиметра, не се поддържа и цветна маркировка.
Обретен Михов - председател на Дружеството на хора с увреждания “Бриз” - Варна: "Въпреки многото ми настоявания пред органи, които са ангажирани с поддържането на тези места, става 3-4 години откакто казвам да се обновят, за съжаление това нещо като глас в пустиня остава".
Според закона глобата за паркиране на място за инвалиди е 200 лв. Хората с увреждания настояват полицията да бъде безкомпромисна към нарушителите.
Съдът наложи мярка "задържане под стража" на мъжа, който наръга жена в центъра на Благоевград
Отмениха рали "Пампорово 2025" заради съображения за безопасност и зимни условия
1160 години от покръстването: Молебен беше отслужен в средновековната църква край Дебелт
Постоянен арест за 26-годишния румънски каналджия след трагедията в езерото “Вая”, при която загинаха шестима мигранти
Асен Асенов: България има достатъчно гориво, трудно е да се определи каква е точната цифра