Два дни Шуменското плато беше домакин на първия „Шумен рок фест“. Банди от страната се срещнаха в града, за да изпълняват любимата си музика.
Феновете ги очакваха с нетърпение, защото искат Шумен да се нареди на рок картата на България. На сцената на фестивала се качиха 13 рок банди от страната. Сред тях бяха и траш динозаврите от група Хадес.
Мирослав Славов, група Хадес: "Има атмосфера, тази атмосфера се създава от всички нас. Когато хората са настроени за тази музика, атмосферата се случва, всичко е наред."
Иво Руев, група Иво Руев Бенд 69: "Това е най-радостното, че има млади групи, които не са израснали с рока и правят рок. И най-хубавото е, че правят авторска музика."
Финал на фестивала сложиха веселяците от западната ни съседка Перо Деформеро.
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района