Днес София отбелязва 140 години от освобождението си. Честването започна с молебен в църквата "Света Неделя", който беше отслужен от Българския патриарх Неофит. След това се проведе литийно шествие, което премина покрай паметника на Генерал Гурко, този на Цар Освободител и приключи пред паметника на Българския опълченец.
На честването присъстваха кметът на София Йорданка Фандъкова, заместник-кметът Тодор Чобанов и десетки граждани, които дойдоха да поднесат цветя и венци, да благодарят и да се помолят за загиналите за свободата на града.
Цветя и венци бяха поднесени и от името на президента Румен Радев, кмета на София и много депутати.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти, предлага вицепремиерът Иво Христов
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра