Министърът на здравеопазването проф. Николай Петров е разпоредил спешни паралелни проверки в Центъра за спешна медицинска помощ - София, в болницата „Пирогов“ и в УБ „Александровска“, съобщиха от пресслужбата на Министерството на здравеопазването.
Причината за проверките е изпратено до него отворено писмо от съпругата на починал пациент.
По-рано днес министър Петров се е срещнал с жената, която подробно го е запознала с обстоятелствата около случая.
Министър Петров очаква в началото на следващата седмица доклада от паралелните проверки, за да бъдат предприети всички законови действия в случай на установена вина.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата