Според данните на изчислителния център на "Топлофикация София" през януари 2017 г. е отчетено потребление от 677 814 МВтч., съобщиха от пресцентъра на дружеството. Абонатите в столицата са използвали с 20 процента повече топлинна енергия в сравнение със същия месец на 2016 г., когато потреблението е стигнало 564 665 МВтч.
Според данните на изчислителния център на "Топлофикация София" през януари 2017 г. е отчетено потребление от 677 814 МВтч., съобщиха от пресцентъра на дружеството. Абонатите в столицата са използвали с 20 процента повече топлинна енергия в сравнение със същия месец на 2016 г., когато потреблението е стигнало 564 665 МВтч.
Средномесечната температура в първия месец на тази година беше минус 5.7 градуса, докато през януари миналата година средната температура беше минус 0.6 градуса. Според статистиката януари 2017 г. е бил най-студеният месец от 36 години насам.
Сметките за парно и топла вода за януари 2017 г. вече са на разположение на столичани на Интернет страницата на "Топлофикация София" и в касите на дружеството. Над 40 000 потребители, които са се отказали от хартиените фактури, ще ги получат до дни в електронен вид. Клиентите могат да платят месечните си сметки на части.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите