Столичният общински съвет прие днес новата наредба за прием на ученици в първи клас. Новото в нея е, че основният критерий е уседналостта.
Най-голямо предимство имат деца, чиито семейства са живели повече от три години в прилежащия район на училището.
Следват семействата, живели от една до три години в района и тези, които са променили адреса си през последната година. Има и допълнителни критерии за прием - като сред тях най-много точки - 22 - получават деца, чиито братя и сестри учат в желаното училище.
Точки получават и децата с починали родители, с трайни увреждания и завършили подготвителна група в училището.
Тодор Чобанов, зам. кмет на Столична община: Категорично това е по-добрата система, надгражда се над това, което имахме миналата година. Знаете, че имаше съществена разлика при начина, при който се изработи наредба 10. Българските общини не бяха поканени да участваш в първата редакция и, респективно, се получиха много странни критерии, които трудно се прилагаха и директорите бяха объркани. Сега ръководството на МОН покани доста по-прагматично. Поканиха ни големите общини, участваха малките общини. Така че текстовете в наредба 10 са далеч по-работещи. Разбира се, животът е големият учител и самата кампания ще ни покаже какви ще са особеностите.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите