Таксиметровите шофьори в Пловдив отново излизат на протест срещу размера на данъка им за 2017-а година, който е 750 лева. Очаква се в сряда, те да блокират голяма част от основните булеварди в града.
На последната сесия на Общинския съвет представители на бранша поискаха намаляване на налога с 250 лева. Според Георги Ряпов -председател на Националната асоциация за защита на таксиметровите водачи, приетият данък е непосилен и ще доведе до масови фалити. Ряпов предупреди, че ако местният парламент не понижи данъка, ще последват протести и преминаване в сивия сектор.
Гневът на таксиметровите шофьори бе предизвикан и от увеличението на разрешителното за издаване на таксиметров превоз на пътници - от досегашните 8,33 лева на 34 лева.
Омбудсманът сезира Конституционния съд за промените в трудовия стаж и минималната заплата
Автомобилните превозвачи: Ограниченията не могат да бъдат единственият инструмент за управление на проблемите в транспортната система
Четири месеца след тежка травма: 15-годишен борец вече ходи сам и се възстановява успешно
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Съдбата на космическите отпадъци: Част от ракета вероятно се е разбила на Луната