С конни състезания празнува Тодоровден и село Мрамор. Празникът е организиран от Народно читалище “Свети Иван Рилски –1922” с подкрепата на Район “Връбница” на Столичната община.Празникът започна с тържествен водосвет и захранване на конете, участници в кушията. Акцент в тържествата е дефилето на впрегатни коне с празнично украсени каруци, платформи и файтони.Вижте повече впрякото включване на репортера Паулина Найденова.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра