Националният съвет за тристранно сътрудничество се събира днес за да обсъди проекта за промяна на Наредбата за медицинската експертиза.
До него се стигна след поредица от протести на хората с увреждания, според които сегашният регламент ги ощетява.
Идеята на здравното министерство е съпътстващите заболявания да се вземат предвид по-лесно при определяне на процента намалена работоспособност.
Сега при изчисляване водещо е основното заболяване. Предложението е хората да получават 20% за съпътстващи заболявания, ако имат поне две диагнози с над 50% неработоспособност.
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра