Българската държава продължава да оказва силен натиск върху гръцкото правителство и прави всичко възможно за решаване на проблема с блокадата на българо-гръцката граница. Това заяви външният министър Даниел Митов. Той посочи, че се търси възможност и за натиск от Евросъюза.
Министърът на външните работи Даниел Митов заяви, че държавата до момента е взела всички мерки, с които разполага за решаване на проблема с блокадата на българо-гръцката граница.
"Изпратили сме и писмо до ЕК. Тя ще стартира и процедура срещу Гърция за неизпълнение на европейското законодателство. Може да и бъде наложена и глоба на Гърция. От друга страна два пъти вече премиера говори с гръцкия премиер Ципрас. Аз говорих няколко пъти вече с моя гръцки колега - последно в Лондон. Днес отново ще говоря с него, защото напрежението наистина расте и ние това го знаем.Знаете, че и министър Московски беше при нашите шофьори.Тоест българската държава се опитва наистина да използва всички инструменти и да положим грижи за нашите хора, но напрежението расте. И става абсолютно неприемливо," каза за "По света и у нас" Даниел Митов.