Заместник - председателят на ПГ на ГЕРБ коментира в студиото на "Денят започва" думите на лидерите на ДСБ, че само военният и външният министър са гаранти за членството ни в Евросъюза и НАТО. Караянчева заяви, че подобни провокации ще има, защото предстоят президентски избори.
Целта им е да си направят пиар на гърба на ГЕРБ и правителството, защото една лъжа повторена хиляда пъти, рано или късно се превръща в истина. Само че тук няма абсолютно никаква истина. Ясно е, че това е план, който се стреми да вкара клин между правителството и да го дестабилизира, каза Караянчева в студиото на "Денят започва".
Радвам се, че министерството на отбраната се отзова на поканата и разсея впечатленията, които искаше да внуши Кънев. Митов също направи своето послание във Фейсбук и това се прие много добре от колегите, допълни още Караянчева.
"Гарант за нашата евроатлантическа ориентация е премиерът, правителството, парламентарните групи. Не може да даваме важност и тежест само на един или друг. Премиерът е човекът, който го познават всички евроатлантически партньори, кой познава Кънев и Атанасов?", попита зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ.
Тя допълни още, че в момент, в който страната ни е в сериозна геополитическа обстановка и правителството трябва да бъде стабилно, всичко това не е добър сигнал за нашите партньори.
Вижте още от разговора във видеото.
Александър Пулев: ВМЗ отчита печалба от 16,9 млн. евро за първите шест месеца на 2026 г.
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Петър Витанов: "Коалицията на желаещите" е извън институционална, създадена, за да се заобикалят решения на Европейския съюз и на НАТО
Контрол на пътя: Допълнителни полицейски патрули следят за трафика към Гърция и Банско
Възможности за възбуждане на федерално преследване за заобикаляне на "Магнитски" е обсъдил Демерджиев в САЩ
Франция и Англия излизат тази вечер в сблъсък за третото място на Мондиала