Дванайсетокласници от варненската хуманитарна гимназия почетоха паметта на Апостола, като посветиха на него едно от традиционните събития за училището - “Урок по родолюбие”. Част от програмата бе необичайно есе, създадено от 105 ученици.
Както всяка година, в навечерието на годишнината от обесването на Васил Левски, учениците от хуманитарната гимназия “Константин Преславски” обърнаха поглед към миналото, за да почерпят от там знания и надежда за бъдещето.
Стиляна Димитрова, 12 б клас
“Левски, той за нас е един много специален човек. Малко е жестоко някои хора да не знаят кой е той. Той е символ на силата.”
Тази година всички ученици, които ще завършат гимназията, заедно написаха есе, озаглавено “Седем педи ни делят от Апостола”. Идеята е на преподавателя им по история Мария Петрова, която се стреми ежедневно да ги вдъхновява и провокира.
Мария Петрова, преподавател по “История и цивилизация”
“Водачите са огледалото на един народ. Те въплъщават целия му потенциал, цялата му енергия, нравствеността му, а този човек е точно такъв. Един много, много специален, висок връх в духовността. И ако човек се стреми поне малко да го доближава, би било чудесно.”
Урокът по родолюбие завърши с биографичен филм за Левски, дело на Пламена Георгиева, ученичка от 12 б клас на гимназията.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив