Изключително популярната в Щатите телемедицина набира скорост и у нас. Посредством специален холтер – устройство с размерите на мобилен апарат, страдащите от сърдечни заболявания вече ще имат денонощен контакт с лекарите си. Иновацията на медицинския...
Изключително популярната в Щатите телемедицина набира скорост и у нас. Посредством специален холтер – устройство с размерите на мобилен апарат, страдащите от сърдечни заболявания вече ще имат денонощен контакт с лекарите си. Иновацията на медицинския пазар отчита всяка ритъмна промяна и докладва мингновенно за нея.
Мобилният електрокардиограф се поставя на колана на пациентите и постоянно следи за сърдечното им здраве. Подобна техника вече ползват редица болници.
"Един човек, когато има холтър до себе си, е абсолютно защитен от всякакви изненади, когато има проблеми със сърцето, защото наблюдението е непрекъснато. Ако има някакъв проблем, лекари непрекъснато се свързват с нашия център", разказва Людмила Зафирова.
Отчетените данни постъпват по онлайн път в специалноизграден мониторингов център в Казанлък. Системата е направена така, че има данни и контакти както на пациентите, така и на техните лекари и близки.
"Когато човек получава инфаркт, ние не чакаме да се свържем с личния лекар, а веднага уведомяваме Бърза помощ, за да го хоспитализират", допълва Людмила Зафирова.
Устройството ще е особено полезно за самотноживеещи хора. То е с вграден GPS и разчита точното местоположение на изпадналите в нужда от помощ пациенти.
СО одобри нова позиция - зам.-кмет по градоустройство, правомощията на главния архитект се ограничават
Внимание - радиоактивност: Задържан е варненец за фалшиви заплахи по радиото и ислямски призиви