Югозападното държавно предприятие даде старт на традиционната седмица на гората. Ученици от Седмо Средно училище “Кузман Шапкарев” в Благоевград се включиха в инициативата “Лесовъд за един ден” и заедно с лесничеите засадиха фиданки от дъб и кестен.
This is a modal window.
Служителите от Югозападното държавно предприятие разказаха на децата за професията на лесовъда, за растителните и животински видове, които живеят в нея. Те предупредиха и за опасностите, които крие гората, за отровните гъби и призоваха учениците да бъдат бдителни, за да не се допускат пожари. Лесничеите показаха на децата начина на залесяване и грижите, които трябва да полагат за младите дръвчета. На един от хълмовете в местността “Заева поляна“ над Благоевград заедно засадиха 20 фиданки от дъб и кестен. Седмицата на гората се чества от 1925 година.
Инициативата “Лесовъд за един ден” има за цел да възпита в младите хора любов към природата. Децата научиха и колко важна е гората в живота на хората, като източник на разнообразни ресурси.