Маркирането ще бъде направено от експерти от Лесотехническият университет след решение на Столичната община. Засега това е пилотен проект, който ще бъде обсъден през септември от представители на БАН, Дружеството за защита на птиците и други експерти. Едва след одобрение, маркираните дървета ще бъдат премахнати. Борисовата градина има статут на защитена зелена площ и е местообитание на много растителни и животински видове. Маркирането на старите дървета се налага, защото зачестяват случаите на инциденти. Само от началото на август има два случая на паднали дървета в парка, като в единия от тях една жена беше ранена.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите