Със зрелищна възстановка в Търговище започнаха двудневните чествания по повод 140-тата годишнина от Освобождението от турско робство. Близо 150 души от шест патриотични клуба в страната и читалищни самодейци оживиха паметните исторически събития.
Спектакълът представи опожаряването на града от башибозуците, кланетата на близо 500 души от местното население и посрещането на руските казаци, предвождани от полковник Карганов.
Уроците по история излязоха извън класната стая и музейните витрини и чрез експозиция на открито, където много деца видяха автентични оръжия и войнишки гозби. Честванията на Освобождението продължават и утре.
Официални гости на Търговище ще бъдат председателят на Народното събрание Цвета Караянчева и вицеконсулът на Генералното консулство на Русия в Русе Иван Пивоварчук.
След смъртта на тримата мъже: За собствеността и стопанисването на хижите у нас
Дръзка кражба в автобус на столичния градски транспорт, извършителката е заловена
Илияна Йотова пред "ДПС – Ново начало": Президентът не носи отговорност за служебния премиер, тя е на парламента
Столичната община прекратява злоупотреби с функцията "Паркирай и пътувай"