В днешния протест на медицинските специалисти участва КНСБ - те са организация, която над 10 години не е защитила едно наше право. Затова не участваме в този протест. Това каза Веселина Ганчева от Асоциацията на българските медицински сестри в Сутрешния блок на БНТ.
Промяна от 20-50 до 70 лв. не е промяна. Заплатите на медицинските специалисти са обидно ниски. Но трябва да се промени и моделът на здравеопазването, каза Ганчева.
По думите ѝ при протеста им са били прехвърляни от група на група, а липсва политическа воля проблемът да се реши.
Ние искаме гарантирана основна заплата и над нея да се надгражда, в зависимост от стаж и придобивки.
Според Ганчева здравната система с клинични пътеки не е работеща и е опасна за пациентите.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра