Изпити през юни не са нещо ново за образователната ни система, каза днес просветния министър Красимир Вълчев по повод преместването на изпитите след 7-и клас от май месец към края на юни. Според него тези изпити десетилетия наред са били именно през юни. Основен аргумент на родителите, които са против, е топлото време.
Красимир Вълчев, министър на образованието и науката: Да, имаме температурни разлики, те са толкова големи и дори получихме информация от НИМХ колко са средните температури.Те са някъде между 22 и 23 градуса в този период. Разбира се, че имаме екстремни стойности и максимални температури, но такива можем да видим и през април месец дори високи температури от порядъка на 30 градуса. Така че надали този аргумент, не би трябвало този аргумент да ни откаже от провеждането на изпитите в този период между 15 и 20 юни.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра