Във Варна започнаха тържествата за деня на Военноморския флот, който отбелязва 137 години от създаването си. Командирът на Военноморските сили контраадмирал Митко Петев поздрави моряците и подчерта, че от създаването си до днес флотът следва съдбата на българския народ и доказва, че няма нищо по-важно от това да защитаваш родината. Специално поздравление изпрати и президентът Плевнелиев. Кулминацията на тържествата е утре, когато тържествено ще бъде издигнат военноморският флаг и новите военни моряци ще получат първото си офицерско звание. По обяд на Морска гара военни кораби ще посрещнат граждани и гости на града.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите