Въздухът в София е по-малко замърсен в сравнение с предходните години, но трябват още мерки - това установи одит на Сметната палата. От контролната институция изпратиха препоръки към Столичната община и кмета да предприемат още мерки, за да намалят нивото на фините прахови частици. Като най-големи замърсители се посочват транспортът и строителните дейности. Одитът на българската Сметна палата е част от кооперативен контрол за качеството на въздуха в цяла Европа.
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Какво се случва в интерната в с. Варненци година след сигналите за насилие?
Земетресение с магнитуд 7,1 разтърси крайбрежието на Венецуела (СНИМКИ)