Стойността на един биткойн превиши цената на една тройунция злато, съобщи Би Би Си.
Вчера виртуалната валута закри на равнище 1268 долара, а една тройунция злато струваше 1233 долара.
Сегашният скок на биткойна се обяснява с нарасналото му търсене в Китай, където властите предупредиха, че той се използва за изнасяне на пари от страната.
Повишението на курса на биткойна през последните месеци е най-значителният обрат за виртуалната валута, която се срина през 2014 година след борсовите сътресения.
По-рано тази година китайските власти забраниха търговията с биткойни в опит да спрат незаконното изтичане на пари от страната.
Биткойнът е привлекателен за някои потребители заради неговата анонимност и липсата на правителствен контрол върху него, отбелязва Би Би Си.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг