Министърът на правосъдието Цецка Цачева е отстранила временно от работа заместник-началника на Софийския затвор, за да няма условия за натиск при провеждане на дисциплинарните производства заради бягството на двамата затворници Радослав Колев и Владимир Пелов. Проверките до момента са установили тежки нарушения. Предложени за наказания са 12 надзиратели и двама от ръководителите на затвора.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата