ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Започна подаването на документи за кандидатстване след 7 клас

Чете се за: 00:18 мин.
Още

От днес започва подаването на документи за кандидатстване в профилираните и професионалните гимназии след 7-и клас. За първи път то може да стане и по електронен път със специален идентификационен код. Ако обаче родителите са подали документи на детето си по електронен път, те вече не могат да го направят на място в така нареченото "училище-гнездо". В столицата са определени 38 такива училища, те са в различни райони, но за родителите няма ограничение кое точно да изберат.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Те трябва да попълнят заявление с желаните паралелки, трябва да носят за сверяване свидетелството за завършен 7-и клас и служебна бележка с оценките на учениците от Националното външно оценяване. Работното време на "училищата - гнезда" е от 8.00 до 18.00 часа без събота и неделя.

Подаването на документи ще продължи до 22 юни, а първото класиране трябва да е готово до 27 юни.Тази година практически всички седмокласници трябва да подадат документи, защото кандидатстване след 8-и клас за тях няма да има.

Местата в гимназиите в столицата са общо над 9 700. В най-елитните седем гимназии има 1196 места.


ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?