ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Затварят възлови улици и кръстовище в Русе заради мащабни реконструкции

БНТ2-Русе от БНТ2-Русе Даниела Василева
Всичко от автора
A+ A-
Чете се за: 00:36 мин.
У нас

От понеделник в Русе започват да се изпълняват два големи проекта, свързани с реконструкции на улици и облагородяване на градската среда. Движението по възлови кръстовища в района на бул. „Придунавски” и улиците „Шипка”, „Петрохан” и „Чипровци” ще бъде затруднено или изобщо спряно. Ще бъдат пренасочени и линии на градския транспорт.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

По европроекта „Интегрирана система за градски транспорт на Русе”, чиято стойност е 2 340 000 лева, ще се работи по 6 компонента. Ще се изгради покрит пешеходен надлез между кварталите „Родина 3” и „Чародейка”. Бул. „Придунавски” ще бъде разширен и движението по него вече ще е двупосочно. Още в понеделник той ще бъде затворен за движение в участъка между улиците „Райко Даскалов” и „Църковна независимост”.

Димитър Наков – зам.-кмет на община Русе
„Ще се остави възможност за обратно движение за тези, които идват от Халите в посока Рига, да могат да правят обратен завой.”

Ще бъде изградена още пешеходна зона по ул. „Чипровци”, като междувременно ще се поднови и канализацията, за да не се налага разкопаване след това. Поетапно ще се реконструира и ул. „Шипка“ в участъка от ул.„Чипровци“ до бул.„България“ и там ще се изгради ново кръгово, като засега няма да се затваря улица „Згориград”.

Димитър Наков – зам.-кмет на община Русе
„Ще се стартира с премахване на съществуващи сгради, ще се изгради нов трафопост.”

Проектът включва още реконстрекция на подлеза при Математическата гимназия и подобряване на видеонаблюдението, като се купят още 15 камери и така те ще станат общо 30.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?