Жителите на Гърмен са недоволни, че администрацията не е изпълнила дадените обещания след като в селото, точно преди две години избухнаха размирици.
На 23 май 2015 година, заради силна музика и последвала забележка се стигна до саморазправа с брадви и камъни в центъра на Гърмен. Впоследствие жителите поискаха всички незаконни постройки в ромската махала да бъдат съборени. За две години обаче само 10-ина от незаконните постройки са били премахнати. Затова е и протестът тази вечер.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите