ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

"Златни пясъци" с по-чисти крайбрежни води

bnt avatar logo от Автор: Елена Георгиева, Оператор: Емил Жупов
A+ A-
Чете се за: 00:41 мин.
У нас

Проблемът с отпадните води на плажа в курорта "Златни пясъци", който от години тормози хотелиери и туристи, е на път да намери решение. От днес (13 май) в комплекса работи нов колектор, който отвежда част от отпадните води навътре в морето и гарантира...

Златни пясъци с по-чисти крайбрежни води

Проблемът с отпадните води на плажа в курорта "Златни пясъци", който от години тормози хотелиери и туристи, е на път да намери решение. От днес (13 май) в комплекса работи нов колектор, който отвежда част от отпадните води навътре в морето и гарантира чистотата на крайбрежието.

Години наред преливащи канали по брега на морето оставяха неприятен спомен у туристите, почивали на "Златни пясъци". Сега, новият колектор ще отвежда пречистените отпадни води навътре в морето, на 2 километра от брега.

Новото съоръжение е глътка въздух и за хотелиери, и за туроператори.

Ивайло Чеварганов - изпълнителен директор на "Златни пясъци" АД: "Въздействие определено ще има, ще отпаднат много от неприятните инциденти, където възникваха в минали периоди."

Дълбоководното заустване на водите от пречиствателната станция в комплекса обаче решава частично въпроса с чистотата на плажовете в района.

инж. Златка Танева-ръководител на проекта: "Това е така, защото той сам по себе си нито променя качествата на  пречистената вода от съществуващата станция, нито капацитета."

Проблемът ще бъде напълно разрешен, когато пречиствателната станция в курорта  бъде изцяло обновена и модернизирана. Очаква се това да стане в най-скоро време. Целият проект,  част от който е и изграденият колектор, е на стойност 48 милиона лева.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?