167 са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Положителни са 4% от направените 4085 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ.
Най-много са новите случаи в София - 76, следват областите: Варна - с 14 и Пловдив - с 12 новоинфектирани.
В болница се лекуват 271 души. 30 са в интензивно отделение.
Като излекувани за 24 часа са отчетени 2313 души, починали са двама.
През последното денонощие са били поставени 329 ваксини. Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 2 060 638.
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море – анализ на пробите
Scorpions отбелязва 60 години от създаването си с юбилейно шоу тази вечер в София
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°