17-годишният Адрияно Дженев се класира за първи път на четвъртфинал на турнир за мъже

Вяра Илиева
от Вяра Илиева , Източник: БТА
19:02, 04.05.2023 (обновена)
Чете се за: 02:25 мин.
годишният адрияно дженев класира първи път четвъртфинал турнир мъже

Адрияно Дженев се класира за четвъртфиналите на турнира на клей за мъже в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд от 15 000 долара.

17-годишният българин победи с 6:4, 6:3 Самир Хамза Региг от Алжир. Срещата продължи 1 час и 45 минути. Дженев поведе с 3:0 в първия сет, но допусна Региг да намали изоставането си при 5:4. След това Адрияно направи нов пробив и затвори първата част с 6:4.

Във втората част Дженев поведе с 3:0 и затвори мача с 6:3 в своя полза. Българинът се класира за първи път в кариерата си на четвъртфинал на турнир за мъже.

В първия кръг Дженев елиминира със 7:6(5), 6:1 над №8 в схемата и национал на Ливан за Купа "Дейвис" Хади Хабиб.

Други двама българи отпаднаха във втория кръг. Държавният шампион за мъже на открито Илиян Радулов загуби от петия поставен Елиот Беншетри (Мароко) с 3:6, 1:6, а националът Пьотр Нестеров претърпя поражение от водача в схемата Макс Касниковски (Полша) с 6:7(5), 1:6.

Нестеров започна добре мача и при 5:3 имаше сетбол при сервис на съперника, но не се възползва, а след това получи още три шанса, когато поведе с 40:0 при собственото си подаване в следващия гейм, но пак не успя да затвори първата част. В последвалия тайбрек българинът поведе с 4:2 точки, но допусна обрат, а във втория сет Касниковски доминираше и стигна до крайната победа след 1:55 час игра.

Пьотр Нестеров и представителя на Австрия Марко Андреич, трети поставени в схемата, по-късно претърпяха поражение и в четвъртфиналите на двойки от Стефан Попович (Сърбия) и Марко Топо (Германия) с 2:6, 2:6 за 57 минути игра.