Нивото на новите случаи с коронавирус у нас се задържа високо - 2053 души са с положителни проби за последното денонощие. Направени са над 26 600 теста, от които 7,7% са положителни.
56 души са починали, а 670 са се излекували. Броят на постъпилите в болница е над 3700, 324 са в интензивни отделения. С две заповеди на здравния министър се удължават мерките срещу Ковид, предвид удължената епидемична обстановка до края на ноември. С тях засега не се променят досегашните въведени мерки.
Илияна Йотова: Светът трябва да припознае психичното здраве като национален и глобален приоритет
МБАЛ "Св. Анна" във Варна все още не е получила целевата субсидия от 400 000 евро
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета