Община Варна е уведомена за случая от директора на учебното заведение
Двадесет и едно деца от различни възрастови групи на ДГ №39 "Приказка" в кв. "Владислав Варненчик" са проявили симптоми на стомашно неразположение.
Община Варна е уведомена за случая от директора на учебното заведение и незабавно е сезирала ръководството на "Ученическо и столово хранене" ЕАД. Служители на дружеството са взели проби от храните в днешното меню.
Децата са започнали да проявяват симптоми след 15:00 ч., като са започнали да повръщат. Родителите са уведомени своевременно, като до 17:00 ч. 18 от тях са предадени, без да се налага да се търси лекарска помощ.
Уведомени са още Областната дирекция по безопасност на храните – Варна и Регионалната здравна инспекция, които предстои да направят проверка по случая. На място е изпратен и представител на дирекция "Образование и младежки дейности".
В детската градина няма регистрирани болни деца, педагогически и помощен персонал, информират от общинската дирекция "Здравеопазване".
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско