23 са вече случаите на заразени с коронавирус у нас.
16 нови случая бяха потвърдени в рамките на вчерашния ден - всичките в София. Седем от тях са били в контакт с починалата в сряда жена в "Пирогов".
Други двама са момче и момиче на 27 и 29 години, завърнали се от почивка в Австрия.
Положителна е и пробата на жена, която е пътувала заедно със заразената лекарка, настанена във ВМА. Издирват се десетки други контактни лица. Огнищата на заразата в страната остават три - София, Плевен и Габрово. Най-тежко е състоянието на настанения в "Пирогов" съпруг на първата жертва на COVID-19 у нас.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа