62 са пътнотранспортните произшествия за трите почивни дни – от събота до днес, само на територията на София. Отнети са 39 шофьорски книжки. Това съобщи началникът на "Пътна полиция" Любомир Костадинов.
Трафикът посока столицата днес следобед е засилен. Комисар Костадинов съобщи, че заради края на трите почивни дни покрай 24 май и многото столичани, които се очаква да се приберат в града, има разположени екипи на "Пътна полиция" на всички входове-изходи, на главните пътни артерии.
Екипите следят за агресивното поведение на водачите, за скоростно каране, за спазване на правилата за движение.
За трите дни само на територията на София са заловени 9 водачи с алкохол над 1,2 промила.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите