Навършват се 92 години от откриването на първата високопланинска метеорологична станция в България, построена на връх Мусала.

Снимки: БТА/Архив
Българският туристически съюз популяризира идеята за станцията сред туристите и българското общество и организира събирането на нужните средства (около 350 000 тогавашни лева), като с дарение се включва и цар Борис Трети.

Станцията, построена през 1932 година, е дело на архитектите Панайот Калчев и Генчо Скордев. За времето си е била петата най-висока станция в света и в момента е най-високата в България и на Балканите. Започнала е да функционира на 1 декември.

Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)