Навършват се 92 години от откриването на първата високопланинска метеорологична станция в България, построена на връх Мусала.

Снимки: БТА/Архив
Българският туристически съюз популяризира идеята за станцията сред туристите и българското общество и организира събирането на нужните средства (около 350 000 тогавашни лева), като с дарение се включва и цар Борис Трети.

Станцията, построена през 1932 година, е дело на архитектите Панайот Калчев и Генчо Скордев. За времето си е била петата най-висока станция в света и в момента е най-високата в България и на Балканите. Започнала е да функционира на 1 декември.

Отпускат 8000 евро помощ за семейството на загиналия в наводнението в Севлиевско мъж
Делото за смъртта на 14-годишния Филип, прегазен на ул. "Гурко", започва отначало
Прочетете разказа на Христо Раянов, по който седмокласниците писаха преразказ
„Български пощи“ възстановяват приемането на пратки за Катар и Обединените арабски емирства
Велислава Петрова: България представи позицията си за подпалените автомобили в Скопие
Разбиха престъпна група за трафик на мигранти - тарифата била до 10 000 евро на човек
Вижте верните отговори от изпита по български език и литература за 7-и клас