Адрияно Дженев загуби във втория кръг на турнира в Монастир, полуфиналист е на двойки

По същото време в Анталия контузия принуди Диа Евтимова да се откаже от мача си на сингъл, а освен това българката не излезе за срещата си на двойки

17:02, 09.11.2023 (обновена)
Чете се за: 01:50 мин.
адрияно дженев загуби втория кръг турнира монастир
Снимка: БФ Тенис

Младият български тенисист Адрияно Дженев загуби мача си от втория кръг на турнира в Монастир, Тунис, който е с награден фонд 15 хиляди долара.

18-годишният Дженев, за когото това е първо състезание след няколкомесечна пауза заради травма, отстъпи с 0:6, 3:6 на квалификанта Макс Висканд от Германия за малко повече от час игра.

За щастие, в надпреварата на двойки Адрияно Дженев в тандем с Николас Кобелт от Швейцария се класираха за полуфиналите след победа в три сета над белгиеца Симон Бопен и аржентинеца Хуан Баутиста - 6:3, 5:7, 10-8.

По същото време на друг турнир с награден фонд 15 хиляди долара в турския курорт Анталия българката Диа Евтимова беше принудена да се откаже от мача си в четвъртфиналите на сингъл срещу италианката Гая Скуарчиалупи заради контузия.

Четвъртата в схемата Евтимова изоставаше в резултата с 0:6, 1:2, когато взе решение да се оттегли заради травмата си.

За съжаление, проблемът стана причина и за решението на родната тенисистка да преустанови участието си в надпреварата на двойки, където заедно със словенката Манка Пислак днес трябваше да се изправят в четвъртфиналите срещу Владислава Андреевская от Киргизстан и Анна Бочорадзе от Грузия.

След бурни скандали парламентът реши да купим бойни машини "Страйкър" за армията