Африка ще има нов шампион, след като Алжир отпадна в групите на КАН

африка нов шампион алжир отпадна групите кан
от БНТ , Източник: БГНЕС
20:39, 20.01.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Шампионът на Африка Алжир приключи със защитата на трофея си от 2019 година още в груповата фаза на Купата на африканските нации, след като загуби от Кот д'Ивоар с 1:3 в последния си мач от група Е на надпреварата.

По този начин "фенеците" завършват групата на последно място само с една точка след равенство и две загуби и отпадат от турнира. Днес Рияд Марез и компания бяха категорично надиграни от съперника си, като още на почивката изоставаха с два гола след попадения на Франк Кеси и Ибрахим Сангаре през първото полувреме. Десет минути след началото на втората част Никола Пепе покачи на 3:0, а малко след това Рияд Марез пропусна дузпа. Силите на Алжир стигнаха за почетно попадение, реализирано от Софиан Бендебка в 73-ата минута.

По този начин Кот д'Ивоар завършва на първо място в групата със седем точки, докато Алжир остава на последната позиция.

В другия мач от група "Е" Екваториална Гвинея победи Сиера Леоне с 1:0 и също се класира за осминафиналите, завършвайки на второ място в групата с шест точки. Сиера Леоне приключва с участието си в надпреварата, която се провежда в Камерун и ще продължи до 6 февруари.

"Преценям", "антиваксър" и "изчегъртване" са думите на 2021 г.