Айнтрахт и Бохум с реми в Бундеслигата

айнтрахт бохум реми бундеслигата
08:46, 01.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Айнтрахт Франкфурт и Бохум завършиха наравно 1:1 в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Двата отбора си размениха по един гол през първото полувреме и в крайна сметка прибавиха по точка към активите си.

Домакините създадоха първия голов шанс в мача. Рафаел Боре беше намерен в наказателното поле. Той засече, но не затрудни вратаря Мануел Риман. Четвърт час след началото гостите излязоха напред в резултата. Японският национал Асано се ориентира най-бързо в наказателното поле на Айнтрахт и вкара за 0:1.

Отговорът на „орлите“ не се забави кой знае колко. В средата на първата част резултатът беше изравнен. Домакините получиха правото да бият дузпа, която беше реализирана от световния вицешампион с Франция Коло Муани.

До почивката равенството се запази, а през втората част нито един от двата отбора не успя да стигне до гол. В 71-вата минута късметът покри Айнтрахт, след като удар на Кевин Щьогер разтресе напречната греда. Минута преди изтичането на редовното време Боре стреля от границата на наказателното поле, но покрай целта.

В следващия кръг от германския шампионат Айнтрахт гостува на Байер Леверкузен, докато Бохум посреща Щутгарт.