Академик изравни серията с Балкан, последният полуфиналист в НБЛ ще бъде определен на 9 май

академик изравни серията балкан последният полуфиналист нбл определен
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
22:21, 06.05.2022
Чете се за: 00:55 мин.

Отборът на Академик (Пловдив), воден от национала Васил Бачев, изравни до 1-1 четвъртфиналната серия с Балкан (Ботевград) в Националната баскетболна лига.

Пловдивчани спечелиха домакинството си с 87:72 след много силно второ полувреме у дома.

Васил Бачев изигра много силен мач за победителите и завърши с 26 точки. Дабъл-дабъл от 17 точки и 13 борби записа Тони Гуджино, а 15 точки и 7 асистенции добави Дейшон Найт.

За Балкан по 13 точки реализираха Дерик Маркс, Амад Рори и Димитър Димитров.

Решаващият мач, който ще определи кой ще е съперник на Левски в полуфиналите, ще се играе в Ботевград в понеделник, 9 май, в "Арена Ботевград".

Пардю: Няма да сме перфектни срещу Левски, но ще бъдем в много по-добро състояние
Кампания събира средства за изографисването на храм "Св. Георги Победоносец" в Поморие