Академик Пд надигра Ямбол като гост в НБЛ

21:40, 12.12.2021
академик надигра ямбол гост нбл

Отборът на Академик (Пловдив) записа своя четвърти успех от началото на сезона в Националната баскетболна лига, побеждавайки с 93:72 като гост състава на Ямбол.

Срещата в зала "Диана" се развиваше равностойно до заключителните минути на третата четвърт, когато пловдивчани отвориха разлика от шест точки при 67:61 в тяхна полза.

Тяхната серия продължи и в началото на решителните десет минути, като те вкараха още осем безответни точки, за да поведат със 75:61.

До края баскетболистите на Йордан Янков продължиха да увеличават своята преднина, която до финалната сирена достигна 21 пункта.

За победителите латвиецът Робърт Фрейманис беше най-полезен със своите 25 точки, докато Васил Бачев завърши с 23.

Най-резултатен в двубоя пък стана Джеремая Пейдж от отбора на Ямбол, но неговите 26 точки не успяха да спасят домакините от шестата загуба от началото на сезона.

В подреждането Академик Пд заема 5-та позиция с баланс 4-3, докато Ямбол са на предпоследното 9-то място с 1-6.

"Денят започва" на 13 декември: Новото правителство