Академик Пловдив спечели Черноморските игри по баскетбол във Варна

БК Черно море Тича Академик Пловдив
19:05, 28.09.2023 (обновена)
Чете се за: 02:57 мин.

Академик Пловдив постигна трета победа и спечели турнира по баскетбол от Черноморските игри. В последната си среща днес пловдивчани надиграха Ямбол с 82:69.

За победителите Джъстин Маккол завърши с "дабъл-дабъл" – 16 точки и 12 борби, а Джейлън Минет добави 13 точки.

За Ямбол Геди Йозапайтис вкара 15 точки, а Тайлър Къри добави 14 точки. Ямбол завърши турнира с една победа и две поражения.

Домакините в мача започнаха отлично срещата и поведоха с 10:0, а малко по-късно – след три минути и 20 секунди игра с 12:2. Три минути и 33 секунди преди края на периода с кош на Шакил Уолтърс гостите намалиха пасива си до 4 точки – 12:16, но пловдивският тим успя да вземе първата част с 25:18. В началото на втората четвърт Ямбол отново успя на съкрати изоставането си до 4 точки при 23:27. 4 минути и 49 секунди преди почивката с кош на Йоан Христо гостите намалиха пасива си до 3 точки – 28:31. Последваха силни минути за домакините, които около 50 секунди преди почивката увеличиха аванса си на 11 точки – 42:31, а на полувремето преднината им бе 10 точки 44:34.

След почивката играчите на Ямбол показаха много по-добра игра и започнаха да топят преднината на Академик Пловдив. След малко повече от 5 минути игра гостите поведоха с 51:50 след кош на Тейлър Къри. Последваха две изравнявания на резултата, след което домакините отново поведоха и преди последната част водеха с 60:53. През последната част играчите на Академик нямаха проблеми и взеха двубоя с 82:69.

Черно море Тича завърши с победа участието си в турнира. В последната си среща „моряците“ победиха отбора на Шумен с 86:80, като тимът на символичните домакини успа да стопи повече от 15 точки, но не успя да открадне победата на варненци. За победителите с дабъл-дабъл завърши Мартин Йорданов – 23 точки и 10 борби, а Къртис Джоунс вкара 15 точки. Джъстин Хокайда завърши мача с дабъл-дабъл - 11 точки и 15 борби, а Ивайло Тонев бе най-резултатен за Шумен с 32 точки, а Браян Камерон записа 21 точки.

България спечели сребро на Европейската отборна купа по баскетбол 3x3