Ал Хилал е първият финалист в Световното клубно първенство

Отборът на Ал Хилал изненадващо се класира за финала на Световното клубно първенство, след като победи шампиона на Южна Америка Фламенго с 3:2 в първия полуфинал от надпреварата, която се провежда в Мароко.
от БНТ , Източник: БГНЕС
07:57, 08.02.2023
Чете се за: 01:50 мин.

В Танжер тимът от Саудитска Арабия започна отлично двубоя и поведе в резултата още в 4-ата минута, когато Салем Ал Давсари реализира дузпа. В 20-ата минута Педро изравни, но в добавеното време на първата част бразилците останах с човек по-малко, след като Жерсон получи втори жълт картон за нарушение в наказателното поле. Ал Давсари отново не сбърка от бялата точка и реализира отсъдената дузпа за 2:1. В 70-ата минута Лусиано Вието вкара трети гол за Ал Хилал, а силите на Фламенго стигнаха за още един гол на Педро в 91-ата минута, който оформи крайното 3:2 в полза на Ал Хилал.

По този начин Ал Хилал се превърна в първия саудитски отбор, който се класира за финала на Световното клубно първенство, а техен съперник там ще бъде победителят от втория полуфинал между Реал Мадрид (Испания) и Ал Ахли (Египет), който ще се играе тази вечер от 21.00 часа българско време.

Скандал на полумаратона в Китай: Африканци са пуснали местен състезател да победи
Чете се за: 01:40 мин.
Варненските каратеки спечелиха злато от Държавното първенство по киокушин (ВИДЕО)
Чете се за: 01:55 мин.
Мирослава Минчева се класира на финал на 25 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Рио
17:09, 16.04.2024
Чете се за: 00:50 мин.