12:04, 29.11.2020
Чете се за: 00:39 мин.
Европейски футбол
алавес шокира реал мадрид

Шампионът на Испания Реал (Мадрид) загуби изненадващо у дома от Алавес с 1:2 в среща от 11-ия кръг на испанската Ла Лига.

Още в самото начало на двубоя гостите показаха, че не смятат да бъдат спаринг на шампионите и поведоха чрез Лукас Перес в 5-та минута от дузпа.

Малко след началото на втората част Хоселу удвои преднината на Пабло Мачин и компания.

Последваха още няколко ситуации, в които гостуващият състав можеше да реши всичко, но Тибо Куртоа запази надеждите на домакините за частичен обрат.

Интригата бе върната след гола на Каземиро четири минути преди края на редовното време, но възпитаниците на Зинедин Зидан не успяха да се доберат до точката.

Дълбоко в продължението влезлият от резервната скамейка Иско отправи опасен изстрел, който срещна напречната греда на Фернандо Пачеко.

Така, Кралският клуб загуби за втори път у дома през кампанията в Ла Лига след поражението от новака Кадис с 0:1.

Това е и трета загуба за шампионите от началото на сезона – тимът остава четвърти в класирането със 17 точки, на шест от лидерите Реал (Сосиедад) и Атлетико (Мадрид).