Алберт Попов откри сезона с 10-о място в Гургъл

15:52, 18.11.2023
алберт попов откри сезона гургъл

Най-добрият български алпиец Алберт Попов откри новия сезон в Световната купа с 10-о място на слалома в австрийския зимен център Гургъл.

Попов се движеше 12-и след първите спускания, а във втория манш отново направи силно каране, спирайки хронометрите на 1:48.83 минути.

С 10-ата си позиция в крайното подреждането българинът записа и най-успешното си представяне в откриващата надпревара от дадена кампания.

За Алберт Попов това бе и общо седмото му влизане в топ 10 в неговата кариера за Световната купа.

На финала 26-годишният ни скиор завърши на 1.60 секунди от победителя Мануел Фелер от Австрия, а за да бъде домакинският триумф пълен почетната стълбичка допълниха неговите сънародници Марко Шварц и Михаел Мат.

По този начин за пръв път в историята старт за Световната купа в дисциплината слалом завърши с трима австрийци на челните три позиции.

Следващият слалом в календара е предвиден за 10 декември, когато Алберт Попов и неговите колеги ще се състезават във Вал д'Изер, Франция.