от Вяра Илиева
07:47, 16.02.2023
Чете се за: 01:07 мин.
Андрей Рубльов

Поставеният под номер 2 Андрей Рубльов отпадна от турнира по тенис в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд от два милиона евро. В двубой от първия кръг руснакът загуби с 4:6, 4:6 от Алекс де Минор.

Австралиецът проби за 2:1 в първия сет, след което поведе в резултата при 6:4. Във втората част Рубльов отново изгуби подаването си в третия гейм, а Де Минор приключи срещата при първата си възможност след точно 81 минути.

Във втория кръг австралийският тенисист ще играе срещу Максим Креси от САЩ, а победителят от тази среща ще се изправи срещу Григор Димитров.

Входът за клубни отбори от подрастващи за мача на България с Португалия в "Арена Ботевград" ще бъде безплатен