Алекс Лазаров допусна обрат срещу Копил и отпадна

10:16, 14.07.2021
алекс лазаров допусна обрат копил отпадна

Българският тенисист Александър Лазаров загуби от шестия поставен Мариус Копил в първия кръг на турнира от сериите ATP Challenger в румънския град Яш.

23-годишният Лазаров записа две победи в квалификациите, за да стигне до двубоя с Копил, където въпреки добрата си игра отстъпи с 6:3, 3:6, 2:6 за 1 час и 49 минути игра.

Румънецът пръв проби за 2:1 в откриващия сет, но Алекс отговори подобаващо и обърна нещата до 5:2 в своя полза. В осмия гейм българинът пропусна два сетбола, но в деветия сложи точка на спора в първата част след 6:3.

Копил обаче се мобилизира и осъществи важен брейк за 4:2 във втория сет, който се оказа и решаващ за 6:3 в негова полза и вкарването на мача в решителна трета част.

Тя започна с размяна на пробиви, след което Алекс поведе с 2:1 гейма. За съжаление българинът не спечели нито един гейм до края и след 6:2 в полза на Копил, румънецът се класира за втория кръг.

Там място все пак намериха другите двама български представители Димитър Кузманов и Адриан Андреев, които по-рано в надпреварата отстраниха съответно Педжа Кръстин и №3 в схемата Александър Мюлер.