Алекс Николов бе най-резултатен за шампионатен успех на Лубе

Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) се класираха на финал за Суперкупата на Италия
11:28, 06.12.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Лубе Чивитанова победи Алианц Милано с 3:1 гейма (25:21, 22:25, 25:22, 25:21) в мач от 10-и кръг на италианския волейболен елит. Българският национал Александър Николов бе най-резултатен за шампионите с 15 точки.

В зала "Арена ди Монца" гостите водеха в хода на целия първи гейм, за да поведат в резултата. Домакините възобновиха равенството, след като спечелиха втората част. Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини наложиха волята си и заслужено се поздравиха с победата.

Най-резултатен на паркета бе Марко Вители с 18 точки.

Лубе заема 5-ата позиция в класирането с актив от 17 пункта след 6 победи и 4 загуби. Алианц Милано се намира на 7-ото място в подреждането с 14 точки след 5 успеха и 5 поражения.

Корнелия Нинова: Петков и Василев не са плод на доверие, а внимателно премислен план на Радев