Алекс Николов и Кучине Лубе срещу Матей Казийски и Итас Трентино в четвъртия мач за титлата в Италия

кучине лубе изравни финалната серия итас трентино
Снимка: twitter Кучине Лубе Чивитанова
11:29, 12.05.2023

Алекс Николов и Кучине Лубе (Чивитанова) се изправят срещу Матей Казийски и Итас Трентино във финалната серия в италианската Суперлига. Преди мач №4 от серията, който ще се играе тази вечер от 21:30 часа българско време в Чивитанова, Тренто води с 2-1 победи и може още днес да си осигури титлата в шампионата.

Кучине Лубе няма да може да разчита на Иван Зайцев.

„Ние сме уверени в себе си, въпреки липсата на оптимална кондиция. Пасивът в серията не ни плаши, тъй като ние вече сътворихме един подобен обрат (на полуфинала срещу Милано), трудностите ни мотивират. Очаква ни спортна битка, готови сме. Сигурни сме, че ще вкараме серията в решителен пети мач. Няма как да доминираме срещу силен опонент като Тренто, но трябва да контрираме всяка точка с търпение“, заяви пред volleyball.it Алекс Николов.

Лубе спечели своето първо домакинство в серията, когато се наложи с 3:2 във втората среща между двата тима. Тимът от Чивитанова обаче отстъпи и в двете си гостувания, след като загуби с 1:3 в мач №1, след което не взе дори гейм в мач №3.

Диа Евтимова и Лия Каратанчева загубиха четвъртфиналните си срещи на двойки в Орландо