Алекс Николов и Кучине Лубе (Чивитанова) се изправят срещу Матей Казийски и Итас Трентино във финалната серия в италианската Суперлига. Преди мач №4 от серията, който ще се играе тази вечер от 21:30 часа българско време в Чивитанова, Тренто води с 2-1 победи и може още днес да си осигури титлата в шампионата.
Кучине Лубе няма да може да разчита на Иван Зайцев.
„Ние сме уверени в себе си, въпреки липсата на оптимална кондиция. Пасивът в серията не ни плаши, тъй като ние вече сътворихме един подобен обрат (на полуфинала срещу Милано), трудностите ни мотивират. Очаква ни спортна битка, готови сме. Сигурни сме, че ще вкараме серията в решителен пети мач. Няма как да доминираме срещу силен опонент като Тренто, но трябва да контрираме всяка точка с търпение“, заяви пред volleyball.it Алекс Николов.
Лубе спечели своето първо домакинство в серията, когато се наложи с 3:2 във втората среща между двата тима. Тимът от Чивитанова обаче отстъпи и в двете си гостувания, след като загуби с 1:3 в мач №1, след което не взе дори гейм в мач №3.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Лубе Чивитанова с Александър Николов на финал в Суперлигата след категоричен успех над Верона
Локомотив Новосибирск отпадна на полуфиналите в руското волейболно първенство
Локомотив Новосибирск и Симеон Николов изравниха резултата в полуфиналната серия със Зенит Казан
Александър Николов блесна с 22 точки, Лубе осъществи зрелищен обрат срещу Верона
Преговорите САЩ-Иран в събота: Американски пратеници отиват в Пакистан
Изборът на новите депутатите: Кой район предпочетоха избраните от две места?